X

Zapisz się na newsletter
od CMS w Warszawie

Osteotomia korekcyjna kolana

Osteotomie korekcyjna kolana (potocznie zwana jako osteotomia kolana) kości piszczelowej z zastosowaniem innowacyjnej płyty kompatybilnej z tkanką kostną pacjenta.
 
9 grudnia 2008 r. w Centrum Medycyny Sportowej, została przeprowadzona operacja z zastosowaniem przełomowej technologii System iBalance AKR (Axial Knee Realignment), dzięki której pacjenci cierpiący na zwyrodnienia stawu kolanowego mogą uniknąć zabiegu założenia endoprotezy i w pełni powrócić do aktywnego trybu życia. Nowoczesna technologia zaangażowana w wytworzenie innowacyjnego implantu stworzyła nowe możliwości leczenia pacjentów cierpiących z powodu urazów kolan.
 

Zgodnie ze statystykami zmiany zwyrodnienia stawu kolanowego dotyczą w Europie około 5,39 proc. populacji, a w niektórych przypadkach dochodzą nawet do 29,8 proc. Tego typu dolegliwości występują najczęściej u pacjentów w wieku 40 - 70 lat i polegają na destrukcyjnych zmianach chrząstki stawowej. Chorzy najczęściej skarżą się na poranną sztywność stawu, ale także nasilający się ból przy schodzeniu po schodach, w czasie noszenia ciężkich przedmiotów. Pacjenci miewają trudności z założeniem nogi na nogę, częste jest skrócenie chorej kończyny np. na skutek przykurczu w stawie. W zaawansowanej postaci choroba determinuje funkcjonowanie pacjenta w bardzo podstawowym wymiarze. Pojawia się konieczność montowania uchwytów w ścianie łazienki czy toalety ułatwiających siadanie i wstawanie z wanny, podwyższonego sedesu, wysięgników do zakładania skarpet i pończoch.
 

Ponadto wykonujemy zabiegi z użyciem metod: Motofix, Activemotion, Peak Power Plate.

Przejdź do strony on-line