Blok operacyjny w Centrum Medycyny Sportowej stanowi wydzieloną, zamkniętą komórkę organizacyjną szpitala. Dostępny jest tylko dla osób bezpośrednio zaangażowanych w wykonywanie zabiegów operacyjnych.
W Centrum Medycyny Sportowej rocznie wykonuje się dużo specjalistycznych zabiegów operacyjnych w zakresie ortopedii i chirurgii.
W skład Bloku operacyjnego wchodzi:
Sale operacyjne wyposażone są w system filtrów absolutnych i system podwyższonego ciśnienia z pełną klimatyzacją i nawiewem laminarnym. Tego typu rozwiązania uniemożliwiają przedostawanie się bakterii i zanieczyszczeń z innych pomieszczeń i utrzymania sterylnej czystości powietrza.
Blok wyposażony jest w wysoce specjalistyczne instrumentarium narzędzi chirurgicznych oraz w sprzęt medyczny najnowszej generacji tj.:
Dodatkowo Blok Operacyjny posiada natychmiastowy dostęp do Pracowni RTG oraz możliwość wykonania badań.
W Bloku Operacyjnym zatrudniony jest wysoko wykwalifikowany personel medyczny posiadający specjalizacje z zakresu pielęgniarstwa operacyjnego oraz w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki medycznej.
Nasi pacjenci otoczeni są fachową opieką zgodnie z najnowszymi standardami obowiązującymi na Blokach Operacyjnych.
Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną
polegającej na uruchomieniu pracowni rtg oraz uruchomieniu i stosowaniu aparatów rtg na zdrowie ludzi i na środowisko
Na podstawie art. 32c ust. 2 ustawy Prawo atomowe ( Dz. U. z dnia 27 października 2021 r. Poz. 1941 ), informuję, że w jednostce organizacyjnej:
Centrum Medycyny Sportowej
ul. Wawelska 5
02-034 Warszawa
wykonywana jest działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegająca na uruchamianiu i stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące:
Działalność związana ze źródłami promieniowania jonizującego w naszej jednostce nie powoduje negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.
Na podstawie ustawy Prawo atomowe, w celu dostosowania sposobu oceny zagrożenia do jego spodziewanego poziomu, pracownicy jednostki organizacyjnej zostali zaliczeni do kategorii B narażenia. Ocena narażenia pracowników prowadzona jest na podstawie: systematycznych pomiarów dawek indywidualnych w sposób pozwalający stwierdzić prawidłowość zaliczenia pracowników do tej kategorii.Pomiary dozymetrii indywidualnej wykonyawne są przez Centralne Labolatorium Ochrony Radiologicznej ,Zaklad kontroli Dawek Indywidualnych i Wzorcowania ,Pracownia Dawek Indywidualnych i Środowiskowych ul Konwaliowa 7 03-194 Warszawa. Za nadzór nad wynikami pomiarów dozymetrycznych odpowiada Inspektor Ochrony Radiologicznej.
W przeciągu ostatnich 12 miesięcy nie stwierdzono przekroczenia dawek granicznych określonych dla pracowników.
Kierownik jednostki organizacyjnej zapewnia wykonywanie działalności związanej z narażeniem zgodnie z zasadą optymalizacji wymagającą, żeby – przy rozsądnym uwzględnieniu czynników ekonomicznych i społecznych oraz aktualnego stanu wiedzy technicznej – liczba narażonych pracowników i osób z ogółu ludności oraz prawdopodobieństwo ich narażenia były jak najmniejsze, a otrzymywane przez nich dawki promieniowania jonizującego były możliwie małe.
Na podstawie powyższych informacji stwierdza się, że działalność w minionych 12 miesiącach nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.
W związku z wykonywaniem wyżej opisanej działalności do środowiska nie są uwalniane substancje promieniotwórcze.