Poradnia stopy

Wczesne badanie stanu stóp m.in na podoskopie pozwala szybko zdiagnozować nieprawidłowości w pracy stóp, a także pracę ścięgna Achillesa, stawu rzepkowo-udowego, stawu kolanowego, miednicy, kręgosłupa, a co najistotniejsze pozwala na ocenę zespołów chorobowych i niestabilności dolnego stawu skokowego. Wczesna diagnoza niestabilności pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia, które rozpoczynamy od zaopatrzenia pacjenta w indywidualnie przygotowane wkładki do obuwia.


W Centrum Medycyny Sportowej proponujemy pacjentom termoplastyczne wkładki Formthotics. Są one wykonywane indywidualnie na każdą stopę pacjenta. Zapewniają optymalny rozkład nacisków na podłoże, naturalnie kształtują stopę i wspomagają jej boczne powierzchnie. W zależności od potrzeb są dodatkowo wzbogacane o peloty korygujące daną wadę.


Istnieje cztery rodzaje wkładek, które są stosowane przy różnych schorzeniach. Ogromną zaletą jest to, że mogą być noszone nie tylko przy codziennym użytku w obuwiu wyjściowym (wkładki zielone), ale także przy sportach wyczynowych czy amatorskich (wkładki czerwone) i nie ma przeciwwskazań do stosowania ich u dzieci (wkładki niebieskie).Wkładki różowe (miękkie) wspomagają pacjentów ze stopą cukrzycową czy reumatyczną. Są także polecane dla ludzi starszych a także u pacjentów z żylakami podudzia.


Wczesne badanie stóp wskazane jest każdemu z nas. Dzięki temu można szybko zdiagnozować i zapobiegać wielu schorzeniom, które w późniejszym stadium chorobowym ciężko wyleczyć i niejednokrotnie trudno powiązać z przyczyną w nieprawidłowym obciążaniu i budowie stóp.

Podoskop

Bardzo niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że stopa jest istotnym organem naszego ciała, spełniającym ważną rolę w funkcjonowaniu całego organizmu. Natomiast każdy słyszał o wadach takich jak płaskostopie czy paluchy koślawe (halluxy). Mimo znajomości tych terminów nie wiemy jednak jak wielką rolę w naszym życiu mogą one odegrać.

więcej©Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie 2015

CENTRUM MEDYCYNY SPORTOWEJ
ul. Wawelska 5
02-034 Warszawa