Menu

Nowatorskie zabiegi

W naszej klinice przeprowadzamy zabiegi i operacje z wykorzystaniem sprawdzonych i nowoczesnych technik leczenia. Centrum Medycyny Sportowej ciągle rozwija metody leczenia i poszukuje nowych i lepszych sposobów leczenia urazów ortopedycznych.

Metoda Ilizarowa


Metoda profesora G.A. Ilizarowa stosowana jest z powodzeniem w leczeniu różnorodnych schorzeń narządu ruchu. Dzięki zjawisku napięcia rozciągania odkrytego przez prof. Ilizarowa możliwe jest leczenie bez konieczności stosowania przeszczepów takich schorzeń jak skrócenie i deformacja kończyn, ubytek kości długich i zaburzenia zrostu kostnego.

Czytaj więcej

Osteotomia korekcyjna kolana


Osteotomia korekcyjna kolana kości piszczelowej z zastosowaniem innowacyjnej płyty kompatybilnej z tkanką kostną pacjenta.

Czytaj więcej

Leczenie łąkotki - Actifit


Centrum Medycyny Sportowej wprowadziło na Polski rynek medyczny przełomową technologię w chirurgii stawu kolanowego. 22 lipca 2009 r. w naszej klinice, po raz pierwszy w Polsce przeprowadziliśmy zabieg wszczepienia implantu (ACTIFIT) zastępującego zniszczoną łąkotkę stawu kolanowego. Zastosowanie przełomowej technologii pozwala na odtwarzanie brakującej struktury poprzez wrastanie w implant własnych komórek pacjenta. Zabieg umożliwia całkowity powrót do normalnej aktywności fizycznej. 

Czytaj więcej

Leczenie łąkotki - Menaflex


Uszkodzenie łąkotki - leczenie metodą Menaflex
W listopadzie 2007 po raz pierwszy w Polsce dokonaliśmy rekonstrukcji łąkotki poprzez wszczepienie implantu kolagenowego.

Czytaj więcej

GPS Recovery


Terapia czynnikami wzrostu (GPS-Recovery) polega na separacji z krwi własnej pacjenta dużego stężęnia płytek krwi. Uzyskany koncentrat jest dostarczany w miejsce np. uszkodzonych ścięgien czy mięśni, aby w naturalny sposób stymulować proces gojenia i regeneracji tkanek miękkich. Z powodzeniem może być stosowany również do leczenia np. trudno gojących się ran, zaburzeń zrostu kości.

Czytaj więcej

©Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie 2015

CENTRUM MEDYCYNY SPORTOWEJ
ul. Wawelska 5
02-034 Warszawa