Hyalofast - przeszczep chrząstki Warszawa | CMS

HYALOFAST - Podłoże dla mezenchymalnych komórek macierzystych ludzkiego szpiku kostnego.
 
Centrum Medycyny Sportowej wprowadziło na Polski rynek medyczny przełomową technologię w chirurgii stawu kolanowego. 
 
 
 
Hyalofast oparty jest na opatentowanej i jedynej w chwili obecnej na świecie technologii HYAFF polegającej na estryfikacji kwasu hialuronowego w wyniku czego otrzymywane jest podłoże dla komórek macierzystych szpiku kostnego. Dzięki swojej budowie Hyalofast wywiera szczególny wpływ na komórki macierzyste, pobudzając ekspresję ich potencjału chondrogenicznego. Badania wykazały że podłoże HYAFF® umożliwia różnicowanie mezenchymalnych komórek macierzystych na chondrocyty zdolne do wytwarzania chrząstki fizjologicznej. HYALOFAST to biodegradowalne podłoże wspomagające służące do przetrzymywania mezenchymalnych komórek macierzystych wykorzystywanych do naprawy ubytków chrzęstnych i chrzęstno-kostnych. HYALOFAST podtrzymuje żywotność aspiratu szpiku kostnego oraz stanowi chondroprotekcyjną powłokę zwiększającą przeżywalność mezenchymalnych komórek macierzystych in situ po ich mobilizacji techniką mikrozłamań lub w procedurach perforacyjnych.
HYALOFAST to biały podkład włókninowy składający się w całości z HYAFF®, półsyntetycznej pochodnej kwasu hialuronowego, będącego naturalnym składnikiem macierzy pozakomórkowej i głównym składnikiem ludzkiej chrząstki.
 


Opis
Hyalofast™ to biały podkład włókninowy składający się w całości z HYAFF®, półsyntetycznej pochodniej kwasu hialuronowego, będącego naturalnym składnikiem macierzy pozakomórkowej i głównym składnikiem ludzkiej chrząstki.
Wskazania
Hyalofast™ to biodegradowalne podłoże wspomagające służące do przetrzymywania mezenchymalnych komórek macierzystych wykorzystywanych do naprawy ubytków chrzęstnych i kostno chrzęstnych.
Funkcja
Hyalofast™ podtrzymuje żywotność aspiratu szpiku kostnego oraz stanowi chondro protekcyjną powłokę zwiększającą przeżywalność mezenchymalnych komórek macierzystych In situ po ich mobilizacji techniką mikrozłamań lub w procedurach perforacyjnych. Po degradacji, HYAFF® uwalnia naturalny kwas hialuronowy.
Korzyści
Hyalofast™ może być stosowany artroskopowo, dzięki trójwymiarowej strukturze podłoża HYAFF® który sprzyja adhezji komórek łatwo się dopasowuje i przywiera do powierzchni na którą został nałożony. W większości przypadków nie wymagane są dodatkowe narzędzia fiksacyjne takie jak klej fibrynowy, nici czy gwoździe.


©Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie 2015

CENTRUM MEDYCYNY SPORTOWEJ
ul. Wawelska 5
02-034 Warszawa