X

Zapisz się na newsletter
od CMS w Warszawie

Rekonstrukcja PCL - rekonstrukcja ACL

W naszej placówce medycznej wykonujemy szereg specjalistycznych i innowacyjnych zabiegów, do których między innymi zaliczamy takie, jak rekonstrukcja pcl, rekonstrukcja acl. Są to zabiegi dedykowane nie tylko osobom, które uległy poważnym kontuzjom sportowym, ale również wszystkim pacjentom, którzy o wypadkach lub chorobach, pragną wrócić do dawnej sprawności fizycznej. Pomagamy, zarówno przyszłym olimpijczykom, jak i ofiarom wypadków komunikacyjnych czy poważnych urazów w czasie wykonywania codziennych czynności.

Przed zakwalifikowaniem się do zabiegu, którym jest rekonstrukcja acl i rekonstrukcja pcl, każdy pacjent poddawany jest wnikliwej ocenie medycznej. Dzięki temu, maksymalnie wyeliminowane zostaje ryzyko powikłań około i pooperacyjnych, jak również wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych.

Każdy zabieg operacyjny wykonuje się przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu medycznego, jak również w asyście wybitnych chirurgów ortopedów, którzy posiadają bogaty dorobek naukowy i ogromne doświadczenie zawodowe.

Rekonstrukcja acl to zastąpienie uszkodzonego więzadła nowym, które pochodzi ze ścięgien własnych danego pacjenta. Rekonstrukcja acl zapewnia pełne lub częściowe przywrócenie motoryki stawu w kolanie. Zabiegiem, po wykonaniu którego osoba ma szansę na odzyskanie pełnej sprawności ruchowej jest rekonstrukcja pcl, polegająca na artroskopowej odbudowie więzadła krzyżowego tylnego.

Obecnie rekonstrukcja więzadeł kolanowych (szczególnie ACL i PCL) jest zabiegiem operacyjny, który odbywa się metodą artroskopową.
Nasza palcówka medyczna nie wykonuje tradycyjnych zabiegów na otwartym stawie, ponieważ istnieje ryzyko dużej traumatyzacji, sąsiadujących z więzadłem tkanek miękkich. Działanie takie jest również mniej precyzyjne. Wykorzystanie kamery endoskopowej z kompatybilnym z nią torem wizyjnym, pozwala na szczegółową analizę wewnętrznych struktur jamy stawowej oraz wyjątkową precyzję, w trakcie rekonstrukcji więzadła, niezależnie, od stopnia jego uszkodzenia.

Przejdź do strony on-line

Kontakt

ADRES

Centrum Medycyny Sportowej Sp. z o.o.
ul. Wawelska 5
02-034 Warszawa

E-mail

rejestracja@cms.waw.pl
sekretariat@cms.waw.pl
iod@cms.waw.pl

LOKALIZACJA I DOJAZD

Lokalizacja na mapie Google
Dojazd dla zmotoryzowanych
Dojazd autobusami (przystanki i autobusy)

Godziny pracy

Pon - Pt: 7.30 - 20.00
Sb: 8.00 - 14.00

REJESTRACJA

22 592 93 05

22 592 93 06

22 592 93 07

22 592 93 08

22 592 93 09

22 592 93 10

CMS na Facebook

Odzwiedź naszą stronę

Formularz Kontaktowy. Prosimy o pozostawienie kontaktu. Oddzwonimy.

Prosimy wypełnić formularz (wszystkie pola są wymagane). Oddzwonimy, doradzimy i umówimy Państwa na wizytę.CMS i wracasz do gry!

Copyright © Centrum Medycyny Sportowej Sp. z o.o.