X

Zapisz się na newsletter
od CMS w Warszawie

USG ogólne, ortopedyczne, Doppler

W Centrum Medycyny Sportowej nie może zabraknąć tak ważnego miejsca jak pracownia USG. W naszej pracowni USG przeprowadzamy badania ogólne i ortopedyczne. Są to badania bezpieczne i bezinwazyjne. Badania  USG ortopedyczne obejmują cały zakres MSK pozwalając na obrazowanie tkanek miękkich tj. więzadeł i mięśniowych struktur układu narządu ruchu. Pozwala to lekarzowi radiologowi na wskazanie zmian patologicznych w obrębie stawów np. kolanowych, skokowych i innych. Zakres badań realizowany w CMS: USG stawu kolanowego, USG stawu łokciowego, USG stawu biodrowego, USG stawu Skokowego, USG ścięgna Ahillesa oraz USG dłoni i inne.

Badania ogólne w pracowni USG pozwalają na dokładne zobrazowanie zmian chorobowych w obrębie jamy brzusznej, piersi, węzłów chłonnych i wielu innych. W zakres badań ogólnych wchodzą przede wszystkim: USG piersi, USG gruczołu krokowego, USG gruczołu sutkowego, USG ślinianek, USG tarczycy, USG węzły chłonne, USG tkanek miękkich, USG jamy brzusznej, USG jamy opłucowe. W CMS przeprowadzamy także bdanie: USG Doppler. Przy użyciu USG Dopplera możliwa jest ocena przepływu w naczyniach tętniczych i żylnych. Zaletą badania Dopplera jest nieinwazyjność i bezbolesność.

W CMS wykonujemy także iniekcje dostawowe pod kontrolą USG. Jest to skuteczne leczenie urazów, kontuzji i wielu innych dysfunkcji w obrębie narządów ruchu. Polega na wstrzykiwaniu pod kontrolą USG przez zespół specjalisty radiologa i ortopedy - środków farmakologicznych dostawowych do: stawu kolanowego, skokowego, łokciowego i innych obszarów bólowych. USG jest nieodłącznym elementem także ortopedii regeneracyjnej czyli współdziałania ultrasonografii i ortopedii przy wykorzystanie krwiopochodnych czynników stymulujących procesy gojenia i naprawy.

Centrum Medycyny Sportowej to ośrodek oferujący kompleksową i nowoczesną diagnostykę obrazową. W wielu przypadkach konieczne jest współdziałanie diagnostyki z zakresu Rezonansu Magnetycznego i USG. W pracowni USG wówczas podajemy pacjentom środki dostawowe kontrastowe niezbędne w badaniu MRI jakim jest artrografia. Zastosowanie USG pozwala ponadto na dodatkową ocenę struktur stawu z wykorzystaniem tej metody. Polega to na nakłuciu stawu, które wykonuje lekarz radiolog bezpośrednio przed badaniem MR i podaniu środka kontrastowego. Procedura odbywa się po kontrolą USG, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i precyzję podania środka kontrastowego.

Wszystkie badania wykonujemy na aparatach takich marek jak: PHILIPS Epiq 5, GE Vivid 7 Dimension BT 08 oraz na Toshiba Aplio.

Badania USG w CMS wykonują:

Przejdź do strony on-line