X

Zapisz się na newsletter
od CMS w Warszawie

lek. med. Monika Popiel

lek. med. Monika Popiel

Specjalizacja: radiologia i diagnostyka obrazowa (ukończenie specjalizacji w 2012 r). 

Medycyna jest moją pasją. Podczas studiów miałam wiele zainteresowań, między innymi brałam udział w kole onkologicznym, gdzie w bardzo zgranym zespole zajmowałam się rakiem piersi oraz w kole internistycznym, ponieważ zawsze lubiłam kontakt z pacjentem, a praca na oddziale internistycznym dodatkowo miała dla mnie coś z pracy detektywistycznej.

Kierunek radiologii wybrałam w związku z ultrasonografią, gdy podczas jednego z wakacyjnych obozów internistycznych starszy kolega dał mi sondę do ręki i tak „wpadłam”. Wybór radiologii był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Dzięki tej specjalizacji odkryłam możliwości innych metod obrazowania, które stały się dla mnie czymś komplementarnym do ultrasonografii, a także miałam możliwość połączenia w jednym moich różnych zainteresowań.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam przede wszystkim w Szpitalu MSWiA na ul. Wołoskiej oraz w NIO im. M. Skłodowskiej-Curie przy ul. Wawelskiej. Pierwsze ważne szlify w dziedzinie ultrasonografii otrzymałam także na Oddziale Urologicznym w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Bursztynowej w Warszawie. Obecnie związana jestem z Centrum Medycyny Sportowej gdzie wykonuję świadczenia z zakresu radiologii w działach diagnostyki obrazowej MRI i USG.

Rak piersi jest jednym z najważniejszych tematów, którym się zajmuję, a umiejętność opisywania mammografii klasycznej oraz jej młodszych sióstr, czyli tomosyntezy i mammografii spektralnej, a także rezonansu piersi uważam za bardzo pomocne przy badaniu USG piersi. Dzięki tej wiedzy mogę podejść do osoby badanej holistycznie, a także doradzić tor ewentualnej dalszej diagnostyki.

Drugim szczególnym obszarem moich zainteresowań jest diagnostyka miednicy. Współpracując z zespołem proktologów opisuję aktualnie badania czynnościowe miednicy w MR, czyli defekografię. Zajmuję się również szerzej badaniami urologicznymi jak np. MR prostaty.

Poza wyżej wyszczególnionymi zajmuję się badaniami MRI, TK i RTG o profilu neurologicznym, onkologicznym i naczyniowym, a w ultrasonografii przede wszystkim onkologią oraz większością naczyń.

Oprócz działalności w charakterze lekarza radiologa prowadzę również kursy radiologiczne w CMKP a także zajęcia z radiologii dla studentów Wydziału Lekarskiego na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Prywatnie jestem mamą dwójki nastolatków, żoną bardzo wyrozumiałego męża, a także miłośniczką kotów i zawziętą ogrodniczką, która czasem lubi popatrzeć też w niebo.

Przejdź do strony on-line