GPS Recovery

Terapia czynnikami wzrostu (GPS-Recovery) polega na separacji z krwi własnej pacjenta dużego stężęnia płytek krwi. Uzyskany koncentrat jest dostarczany w miejsce np. uszkodzonych ścięgien czy mięśni, aby w naturalny sposób stymulować proces gojenia i regeneracji tkanek miękkich. Z powodzeniem może być stosowany również do leczenia np. trudno gojących się ran, zaburzeń zrostu kości.
 


System Recover™ to metoda leczenia której zaufali najlepsi sportowcy na świecie! Piłkarze czołowych klubów Ligi Mistrzów, reprezentacji (m.in. Brazylii) korzystają z tej metody. W Polsce z Systemu Recovery™ korzystali medaliści mistrzostw Europy i Świata.

Wszędzie tam, gdzie liczy się tempo powrotu do zdrowia, pewność zabiegu, minimalizowanie ryzyka komplikacji - najlepsi sportowcy na świecie i najsławniejsze kluby sportowe inwestujące w swoich sportowców miliony dolarów - postawiły na System Recover™.

System Recover™ to nowoczesne rozwiązanie medyczne służące leczeniu kontuzji pojawiających się najczęściej podczas uprawiania sportów. 

To najbezpieczniejszy sposób leczenia urazów.Najbezpieczniejszy - gdyż do leczenia wykorzystuje wyłącznie składniki lecznicze produkowane przez nasz organizm.Pacjent poddany leczeniu Systemem Recover™ nie przyjmuje żadnych substancji - poza autogennymi czynnikami wzrostu - wyseparowanymi z własnej, pobranej od pacjenta krwi.

Poniżej wymieniamy najczęściej występujące kontuzje leczone przy pomocy System Recover™.

  • "Łokieć tenisisty"
  • Uszkodzenie ścięgna Achillesa
  • Uszkodzenie Ścięgien powięzi podeszwowej
  • Uszkodzenia mięśni
  • Uszkodzenia ścięgien

Osocze bogatopłytkowe PRP uzyskujemy przy użyciu metody i aparatury GPSTM III (Gravitational Platelet Separation System - grawitacyjny system separacji osocza bogatopłytkowego) opracowanej przez BIOMET BIOLOGICS LLC reprezentowanej w Polsce przez BIOMET POLSKA Sp. z o.o. www.biomet.pl.


©Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie 2015

CENTRUM MEDYCYNY SPORTOWEJ
ul. Wawelska 5
02-034 Warszawa