CMS pierwszym ośrodkiem w Polsce stosującym urządzenie Balancer firmy ProKinetic

W Centrum Medycyny Sportowej, jako pierwsi w Polsce zainstalowaliśmy urządzenie o nazwie Balancer polsko-amerykańskiej firmy ProKinetic System. Jest to innowacyjne wsparcie fizjoterapii osób mających problem z chodzeniem. Zaburzenia poprawności chodu mogą być następstwem urazów, operacji ortopedycznych, schorzeń neurologicznych czy choćby zaawansowanego wieku. Bardzo często ich podłożem nie jest niewydolność aparatu chodu, ale lęk przed utratą równowagi i upadkiem. I głównie dla takich osób przeznaczony jest Balancer i związany z nim sposób reedukacji senso motorycznej.

 

Pod okiem naszych terapeutów nasi pacjenci odzyskują kontrolę chodu i poczucie bezpieczeństwa podczas przemieszczania się bez pomocy balkoników czy kul.

 

Szczególnymi adresatami są seniorzy. Osoby, którym zdarzyło się już upaść. Odnieśli na skutek tego obrażenia, które spowodowały lęk przed kolejnym incydentem, a w konsekwencji ograniczenie aktywności ruchowej. Jest rzeczą wiadomą powszechnie, że ruch jest dla osób w podeszłym wieku niezbędny dla zdrowia organizmu. Spacery na świeżym powietrzu to podstawa codziennej aktywności. Trening na Balancerze pozwala przywrócić radość z bezpiecznego wyjścia poza dom.

 

Zastosowanie specjalnego toru przeszkód bądź elementów podłogowych do treningu propriorecepcji, pozwala na bezpieczne, skuteczne i szybsze odzyskiwanie stabilności pacjentom po kontuzjach sportowych i operacjach z nimi związanych, jak i po innych urazach, jakie mogą przytrafić się każdemu.

 

Wszelkich informacji na temat zastosowania Balancera udziela pracujący w CMS współtwórca projektu mgr Maciej Piątkowski tel. 22 592 93 14 lub 22 592 93 05-10 wew 114.

 

 

 


©Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie 2015

CENTRUM MEDYCYNY SPORTOWEJ
ul. Wawelska 5
02-034 Warszawa