NOWOŚĆ - Pracownia Tomografii Komputerowej w CMS

Informujemy o otwarciu Pracowni Tomografii Komputerowej w Centrum Medycyny Sportowej. Dzięki tej inwestycji CMS poszerzyło zakres oferowanych badań z zakresu diagnostyki obrazowej tworząc nowoczesne centrum kompleksowej diagnostyki obrazowej. Od teraz w jednym miejscu dla Państwa wygody zebraliśmy wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny do wykonania badań z zakresu: USG, RTG, MRI 3T i TK. Nowoczesny sprzęt i wykfalifikowana kadra medyczna to klucz do diagnostyki obrazowej XXI wieku.

 

Tomografia w CMS Warszawa

 

Pracownia  TK wyposażona jest w nowoczesny, 128-warstwowy tomograf komputerowy, o bardzo szerokim wachlarzu możliwości diagnostycznych, w badaniach neurologicznych, onkologicznych, ortopedycznych i kardiologicznych. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i minimalizację narażenia na dawkę promieniowania, badania tomograficzne wykonywane są zgodnie z obowiązującą zasadą ALARA, gwarantującą najniższą możliwą dawką, niezbędną do uzyskania jakości diagnostycznej badań.

 

Pracownia Tomografii Komputerowej wyposażona jest w unikalny na skalę Polski system Ambient Experience, łączący technologie multimedialne i funkcje projektowania architektonicznego, zapewniający przyjazne dla pacjenta środowisko obrazowania i pozwalający pomóc pacjentom czuć się bardziej swobodnie.

 

System Ambient Experience kontrolowany jest za pomocą panelu dotykowego, pozwalającego pacjentowi na wybór motywów graficzno-dźwiękowych, podczas wejścia do pracowni. Składają się na niego animacje i uspokajające motywy otoczenia, które są wyświetlane przez rzutnik multimedialny na ścianie pracowni oraz monitory zamontowane na suficie. Efekt wizualny uzupełniony jest przez odpowiednio dobraną muzykę, zsynchronizowaną z obrazem. Integralną częścią rozwiązania jest wielobarwne, sufitowe odświetlenie LED pozwalające stworzyć dla pacjenta przyjazne otoczenie, zmniejszając stres towarzyszący badaniu.

 

 

Więcej o Pracowni Tomografii Komputerowej w CMS tutaj.

 


©Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie 2015

CENTRUM MEDYCYNY SPORTOWEJ
ul. Wawelska 5
02-034 Warszawa